Fastrack III- real cut on demand has finally been developed!!

Fastrack może pracować w linii z systemami cyfrowymi. Druk i cięcie w jednym przebiegu, z tą samą prędkością! Teraz Twoja maszyna staje się prawdziwie wydajna!

potrzebujesz tylko jednego cylindra magnetycznego, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Możesz wycinać etykiety aż do 500 mm długości. Wymieniasz tylko wykrojnik w kilkanaście sekund.

super inteligentne sensory gwarantują niezwykłą precyzję cięcia, rozpoznają przerwy pomiędzy wydrukiem lub znaczniki cięcia.

Fastrack to nasza odpowiedź na rozwój cyfrowego druku etykiet na roli. Systemy cyfrowe stają się coraz bardziej popularne dzięki ich prędkości, jakości druku oraz efektywności kosztowej. Największym problemem dla posiadaczy maszyn cyfrowych jest, a w zasadzie było, wycinanie wydrukowanych etykiet oraz dalsza ich obróbka. Każdy kto chce wejść w świat cyfrowego druku na żądanie, oczekuje conajmniej tej samej prędkości wycinania co drukowania, łatwości obsługi oraz elastyczności w realizacji zleceń.

Jakie są główne zalety Fastrack’a III?

1

Praca w linii!

Fastrack może zostać w łatwy sposób zintegrowany z systemami cyfrowymi. Szybkie przygotowanie – wycinaj z tą samą prędkością, z jaką drukujesz.

2

Foliuj i wycinaj wydrukowane etykiety.

Fastrack umożliwia cięcie oraz laminację wydrukowanych etykiet na wszystkich maszynach rolowych. W jednym przejściu możemy również rozcinać wstęgę wzdłużnie dzięki precyzyjnym nożom pneumatycznym. Ilość noży nawet do 20!!!

3

Wszystkie puste etykiety na JEDNYM cylindrze magnetycznym.

Tak – możesz zapomnieć o konieczności zakupu kilkunastu cylindrów. Zmiana wielkości etykiet? Zainstaluj kolejny wykrojnik w 30 sekund, dzięki systemowi pinów zrobisz to perfekcyjnie. Praca w trybie „free run” do 90 m/min.

fastrackIII_a

Wielu Klientów szuka rozwiązań opartych na technologii laserowej (wysoki koszt inwestycji oraz szereg ograniczeń wynikających z charakterystyki mediów) lub zmodyfikowanych ploterów tnących (w tym przypadku prędkość jest kilkunastokrotnie niższa niż możliwości drukarek). Oba te rozwiązania są jednak nadal niesatysfakcjonujące i niedopasowane do istniejącej technologii.


Dzięki znajomości potrzeb oraz bliskiej współpracy z drukarniami byliśmy w stanie stworzyć produkt, który dołączy do cyfrowej rewolucji i w końcu pozwoli wykorzystać pełne moce maszyn cyfrowych.


Fastrack to solidny, przemyślany system, wykonany z najwyższej jakości surowców i podzespołów, łatwy w obsłudze i inteligentny. Prędkość do 50 m/min oraz szerokość cięcia 250 lub 350 mm pozwala na pracę z niemal wszystkimi systemami druku rolowego. Wykorzystanie jednego cylindra magnetycznego oraz wymiennych wykrojników magnetycznych daje możliwość bardzo dokładnego cięcia mediów przy zachowaniu wysokiej jakości.


Specyfikacja techniczna:
Specyfikacja: Factrack III 250 Factrack III 350
 Opcje: System naprowadzania wstęgi, pneumatyczne noże do rozcinania wzdłużnego, system odwijania i nawijania dla maszyn cyfrowych.
System cięcia: Semi-rotacyjny z wymiennymi wykrojnikami Semi-rotacyjny z wymiennymi wykrojnikami
Rozcinanie wzdłużnl: Opcjonalnie Opcjonalnie
Max szerokość cięcia: 250 mm 350 mm
Max długość cięcia: 420 mm 420 mm
System laminacji na zimno: Tak Tak
Wałki rozprężne: 76 mm – 3″ 76 mm – 3″
Wałki odwijające: 2 (laminacja i media) 2 (laminacja i media)
Wałki nawijające: 2 (media i ażur) 2 (media i ażur)
Max średnica odwijanej roli: 700 mm 700 mm
Napęd: Servo motor ze sterownikiem CNC Servo motor ze sterownikiem CNC
Wykrywanie cięcia: znaczniki lub odstęp między etykietami znaczniki lub odstęp między etykietami
Licznik etykiet: Tak Tak
Free run – puste etykiety: Tak Tak
Cylinder magnetyczny: Tak w zestawie Tak w zestawie
Dokładność cięcia: 0,1 mm 0,1 mm
Zasilanie: 4,5 KW 4,5 KW
Napięcie: 400 Vat 3 Phase 50/60 Hz 400 Vat 3 Phase 50/60 Hz
Wymiary: 110 x 150 x 150 cm 125 x 150 x 150 cm
Waga: 850 kg 900 kg
Rozmiar skrzyni: 120 x 8160 x 170 cm 145 x 160 x 170 cm
Czas dostawy: 90 dni 90 dni

 

Wymiary maksymalne etykiety: szerokość 250 lub 350 mm i długość aż do 500 mm. Fastrack rozpoznaje odstęp pomiędzy etykietami lub znacznik cięcia. Jest to ogromna zaleta, która eliminuje czas potrzebny na ustawienie dokładności cięcia.

Praca w linii pozwala wyeliminować problem wodoodporności poprzez laminowanie oraz znacznie poprawia wygodę pracy z dużymi rolkami mediów – średnica zewnętrzna to około 720 mm (około 2000 metrów bieżących).


 Fastrack może zostać wyposażony w system naprowadzania wstęgi. W praktyce ścieżka papieru jest następująca:

fastrack_31. Odwijanie mediów z rolki 720 mm
2. Możliwość laminacji
3. Wycinanie kształtu zadrukowanych etykiet
4. Odciąganie ażuru
5. Opcjonalne rozcinanie wzdłużne
6. Nawijanie gotowych etykiet

Opatentowany system cięcia semi-rotacyjnego różni się diametralnie od wszystkich innych systemów znanych obecnie na rynku. Cylinder magnetyczny cały czas jest w ruchu i obraca się wokół własnej osi – to media znajdujące się pod nim są wsuwane i wysuwane w odpowiednim momencie. Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu możemy zaoferować wysoką wydajność oraz jakość pracy. Montaż wykrojnika ułatwia system pinów znajdujący się poza polem roboczym na cylindrze magnetycznym.

Teraz naprawdę możesz produkować na żądanie!

Fastrack II świetny system wykańczania druku dla: